تئاترنت

با حکم سرلشکر باقری ، دکتر علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شد

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین (اسفراین نیوز) به نقل از  باشگاه خبرنگاران پویا  ,سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح صبح  روز پنجشنبه  پنجم مهر ماه در حاشیه دومین جلسه هیئت امنای موزه انقلاب اسلامی که در محل ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد, در جمع خبرنگاران گفت: در دومین جلسه هیئت امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصمیماتی اتخاذ شد که در این جلسه سردار خضرایی جای خود را به علی اصغر جعفری داد.
برپایه این گزارش، دومین جلسه هیئت امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صبح  (پنج‌شنبه 6 مهر) در هفتمین روز از هفته دفاع مقدس به ریاست سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، محمدعلی نجفی شهردار تهران، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس هیات مدیره موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، عبدالعلی علی‌عسگری رئیس سازمان صدا و سیما، حجت‌الاسلام محمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران برگزار شد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در دوره جدید مدیریت موزه, فعالیت ها به شکل محتوایی تقویت خواهد شد, گفت: زیرساخت های موزه برای فعالیت های مرتبط فراهم است و 56 پروژه بزرگ که با استفاده از ظرفیت پیشکسوتان در حال تهیه است, در اختیار موزه قرار می گیرد.همچنین در حوزه انقلاب اسلامی و ضرورت شناساندن آن که مورد تصویب مقام معظم رهبری است, محتواهای جدیدی ارایه می‌شود.
سرلشکر باقری همچنین ابراز امیدواری کرد تا در دوره جدید مسئولیتی, این مجموعه بتواند با استفاده از تجارب پیشکسوتان, اسناد و مدارک دفاع مقدس, فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت را در جامعه توسعه دهد.
باقری با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه گفت: همچنین در این جلسه مصوب شد تا با تفاهم و همکاری وزارت خانه های آموزش و پرورش و علوم, تحقیقات و فناوری زمینه و تسهیلات استفاده هر چه بیشتر اقشار جوان, بسیجیان, کارکنان نیروهای مسلح و طلاب فراهم شود و استفاده بهتر و بیشتری از ظرفیت این مجموعه داشته باشند.
باقری همچنین از امضای تفاهم نامه میان ستادکل نیروهای مسلح و صدا و سیما خبر داد و گفت: با همکاری صدا و سیما برنامه های مختلفی در خصوص مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح, تولید مستندهای موفقیت های کارکنان وظیفه و بهبود وضعیت کارکنان وظیفه تولید می‌شود.
لازم به توضیح است مراسم معارفه دکتر علی اصغر جعفری با حضور جمع کثیری از مسئولان کشوری و لشکری ، هنرمندان ، اصحاب رسانه ، کارکنان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز چهارشنبه 12 مهره ماه 96 در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد .

گفتنی است قائم مقامی امورتربیتی و معاونت صدا وسیمای خراسان بزرگ ، مدیرکل صدا وسیمای استان ایلام ، مدیرعامل و مدیر مسئول روزنامه جام جم ، رییس حوزه ریاست  و رئیس بسیج رسانه ملی  ، معاونت سرمایه انسانی سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی  بخشی از سوایق مدیریتی دکتر علی اصغر جعفری است .او در حال حاضر نیز  مسئولیت سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس کشور را بر عهده دارد.

 

متن حکم سرلشکر باقری به این شرح است:

جناب آقای دکتر علی اصغر جعفری

به استناد تبصره دوم ماده هفت و ماده 10 اساس‌نامه مصوب 1395/12/1 مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا و با پیشنهاد رئیس ستادکل نیروهای مسلح و مصوبه 96/7/6 هیئت امنای موزه و نظر به سوابق علمی و تجارب ارزنده در مسئولیت‌های مختلف، جنابعالی را به عنوان مدیرعامل و عضو حقوقی هیئت مدیره موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای مدت سه سال منصوب می‌نمایم.
انتظار می‌رود، برابر وظایف مندرج در ماده 11 اساس‌نامه، مصوبات، هیئت امنا، مصوبات هیئت مدیره موزه و با هماهنگی کامل رئیس، اعضا، هیئت مدیره و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با مشارکت‌ سازمان‌های نیروهای مسلح و دستگاه‌های کشوری و مؤسسات مردم نهاد نسبت به اداره تکمیل و معرفی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اقدام نمایید.
ضروری است، هماهنگی لازم با شهردار محترم تهران در زمینه تامین بودجه برابر ماده 13 اساس‌نامه صورت پذیرد.
ان شا الله با توکل و استمداد از خداوند تبارک و تعالی و پیروی از صراط نورانی حضرت امام خمینی(ره) و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌‌ای عزیز و شهیدان والامقام در انجام مأموریت‌های محوله موفق و مؤید باشید.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس هیئت امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

سرلشکر پاسدار محمد باقری

 

 

 

 

کد خبر:5277   تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، 13 مهر سال 1396 ساعت 22:33:0