تئاترنت

برگزاری مراسم سوگواری احلی من العسل در اسفراین

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین (اسفراین نیوز) به نقل از فارس به مناسبت شهادت حضرت قاسم (ع) شهید نوجوان 13 ساله کربلا، اجتماع دانش آموزان عاشورایی شهرستان اسفراین با عنوان «احلی من العسل» با حضور امام‌جمعه و مسئولین آموزش‌وپرورش در محل امامزاده سید جعفر بن احمد (ع) باهدف آشنایی نسل جوان با قیام امام حسین (ع) و واقعه عاشورا برگزار شد.
دانش‌آموزان در این مراسم به یاد ایثارگری‌های حضرت قاسم ابن الحسن (ع) به عزاداری و سوگواری پرداختند.
امام‌جمعه اسفراین در این مراسم معنوی با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: قاسم ابن الحسن (ع) که در واقعه عظیم عاشورا با لبیک به ندای امام حسین (ع) درراه دفاع از ولایت و امامت واژه «الموت احلی من العسل» را معنی کرد، الگوی بزرگی برای نسل نوجوان جامعه ایران است.

وی گفت: عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن (ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا (ع) است که پرسیدند، مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب حضرت گفت: مرگ در نزد من، شیرین‌تر از عسل است.
حجت‌الاسلام قدیر محمدیان افزود: برگزاری چنین برنامه‌های که باهدف انتقال فرهنگ عاشورا به دانش آموزان و آشنایی آنان با فلسفه قیام امام حسین (ع) برگزار می‌شود، علاوه بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، زمینه امید به خدا را نیز تقویت می‌کند.

کد خبر:5273   تاریخ انتشار: چهارشنبه ، 5 مهر سال 1396 ساعت 23:24:0