تئاترنت

هفته دفاع مقدس مجال تبیین آموزه‌های فرهنگ ایثار و شهادت است

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین (اسفراین نیوز) به نقل از فارس حجت الاسلام قدیر محمدیان در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین که با حضور نمازگزاران در میعادگاه عاشقان الله مسجد اعظم امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت عبدالله الحسین (ع) و آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: تقوای الهی کلید برتری آدمی برای عروج به دنیای دانش، بینش و آگاهی است.
وی با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تصریح کرد: همه باید نسبت به احیای امر به معروف در جامعه تلاش کنیم.
خطیب جمعه اسفراین افزود : امربه‌معروف و نهی از منکر دو آفریده عزیز خداوند هستند که هرکس آن‌ها را یاری کند عزیز می‌شود و هرکس نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت باشد ذلیل می شود و وای بر ملتی که امربه‌معروف و نهی از منکر را جزء برنامه‌های دینی خود قرار ندهند.
حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) سازندگی و کوبندگی را به بشریت آموخت خاطرنشان کرد: مراسم سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان حضرت سیدالشهدا (ع) باید در راستای اهداف بلند و نورانی عاشورا هر چه با شکوه‌تر برگزار شود و هیئت‌های عزاداری باید اهداف و انگیزه قیام عاشورا را برای نسل جوان تبیین کنند.
امام جمعه اسفراین در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره تمامی شهدا گفت: هفته دفاع مقدس مجال تبیین آموزه‌های فرهنگ ایثار و شهادت است که بهانه‌ای برای ترویج و اشاعه فرهنگ انقلابی است.
وی گفت : آنچه ما در دفاع مقدس به دست آورده‌ایم ایستادگی در برابر ظلم و استکبار، حفظ اسلام ناب و ارزش‌های دینی بوده و دفاع‌مقدس در حقیقت تجلی ارزش های اسلامی از جمله ایثار، عشق به خدا، وفاداری به ولایت، شهادت و شجاعت است .
رئیس شورای فرهنگ عمومی اسفراین همچنین با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل و تهمت‌هایش نسبت به ایران، این اظهارات را بی‌اساس و ابلهانه برشمرد و گفت: سخنان ترامپ در سازمان ملل ابلهانه، سخیف، بی‌اساس و بی‌ادبانه و نشانه سبک مغزی او بود که باعث شرمندگی مردم آمریکا شده است.
وی گفت: آمریکا دیگر در میان ملت‌ها هیچ موقعیت و جایگاهی ندارد و به لطف خدا قدرت پوشالی آمریکا در دنیا در هم شکسته و شمارش معکوس برای نابودی استکبار و نظام سلطه آغاز شده است.
حجت الاسلام محمدیان در پایان با اشاره به آغاز سال تحصیلی و فصل استقبال از مهر و مدارس، بیان کرد: آموزش و پرورش تربیت کننده نسل آینده انقلاب اسلامی است.

نمازگزاران نماز جمعه اسفراین پس از اقامه نماز دشمن شکن جمعه در تظاهراتی اعتراض آمیز نسبت به سخنان سخیف ترامپ ابراز انزجار کردند

کد خبر:5271   تاریخ انتشار: شــنـبـه ، 1 مهر سال 1396 ساعت 6:41:0