تئاترنت

تصویب ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار موردنیاز جهت آب‌رسانی به شهرهای اسفراین و شیروان

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین(اسفراین نیوز) به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی ، این میزان اعتبار به‌منظور تأمین اعتبارات لازم برای فراهم‌سازی زیرساخت‌های جاده‌ی ارکان، آب‌رسانی به شهرستان‌های اسفراین و شیروان، ایجاد پایگاه تغذیه در ۲۰ آموزشگاه، جلوگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان همراه بود.
استاندار خراسان شمالی در این نشست اظهار کرد: تأمین زیرساخت‌های جاده ارکان به لحاظ قرار گرفتن پروژه‌های مهمی همچون بیمارستان ۲۳۰ تخت خوابی تخصصی و فوق تخصصی امام حسن مجتبی (ع) و ورزشگاه ۱۵ هزارنفری بجنورد حائز اهمیت است.
محمدرضا صالحی افزود: بنا به اهمیت موضوع و بیان مشکلات موجود از سوی دستگاه‌های اجرایی جهت تأمین زیرساخت‌هایی همچون آب، برق و راه در این جاده جمعاً ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی تأمین خواهد شد.
صالحی همچنین از تصویب ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار موردنیاز جهت آب‌رسانی به شهرهای شیروان و اسفراین خبر داد و تصریح کرد: این اعتبارات به‌منظور حل مشکلات کم‌آبی و تنش‌های آبی احتمالی در این مناطق است.
وی گفت: بنا به قول مساعدت وزارت نیرو جهت تأمین اعتبار موردنیاز در حال حاضر ۲۰ درصد این اعتبارات به‌طور موقت از محل اعتبارات استانی تأمین می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک با جذب اعتبارات ملی روند رسیدگی به این مسئله تسریع شود.
پیش‌بینی اعتبار برای کمک به تجهیز و تکمیل انجمن MS از دیگر مصوبات این جلسه بود که استاندار خراسان شمالی مطرح کرد و افزود: هدف و برنامه‌ریزی استان بهره‌برداری از مرکز درمان تخصصی بیماران خاص خراسان‌شمالی تا پایان سال است و در این خصوص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار از سوی استان در اختیار هیئت‌امنای دانشگاه علوم پزشکی برای تجهیز و تکمیل آن قرار خواهد گرفت.
صالحی بیان کرد: ۹۱۰ میلیون تومان اعتبار نیز برای جلوگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان تأمین خواهد شد که ۲۱۰ میلیون تومان از این اعتبارات مربوط به ایجاد ۳ واحد دامپزشکی در مناطق شوقان، چمن بید و یکه صعود است.
گفتنی است، در این جلسه تأمین ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت ایجاد پایگاه تغذیه در ۲۰ آموزشگاه در سطح استان و همچنین صدور مجوز احداث فاز اول دانشگاه کوثر جهت دریافت اعتبارات از محل اعتبارات ملی و سفر مقام معظم رهبری به تصویب اعضاء رسید.
صالحی همچنین در ادامه خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی بر ارسال اطلاعات فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به‌صورت مکانی جهت تهیه نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان ظرف یک ماه آینده تأکید ویژه‌ای داشت و افزود: راه‌اندازی سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش (ساترا) بسترساز تدوین نقشه سرمایه‌گذاری استان است که با تکمیل اطلاعات استان در این سامانه و تهیه نقشه جامع سرمایه‌گذاری فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان احصاء و اطلاعات مربوط به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان به‌طور جامع در اختیار سرمایه‌گذاران قرار
خواهد گرفت.

وی گفت: امیدواریم با همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی مشکلات استان هر چه سریع‌تر حل و روند توسعه‌ای استان رونق بیشتری باید.
رئیس برنامه‌وبودجه خراسان شمالی در این جلسه از دریافت اعتبارات هیئت دولت به زلزله‌زدگان تا ۱۰ روز آینده خبر داد و گفت: این تسهیلات ۱۰ الی ۱۵ روز آینده دریافت می‌شود.
مجید پورعیسی اظهار کرد: توجه به اشتغال فراگیر و روستایی مورد تأکید دولت است و در این راستا ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است که ۲۰ هزار میلیارد تومان آن به‌صورت عام و ۱۰ هزار میلیارد تومان آن با کارمزد پایین مختص اشتغال روستائیان و عشایر است ازاین‌رو استان باید جهت جذب این اعتبارات اهتمام لازم را داشته باشد.
پورعیسی بیان کرد: میزان ۱۰۱ میلیارد تومان از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری ابلاغ‌شده است و هفته گذشته نیز موافقت محمدباقر نوبخت با تخصیص ۹۸ میلیارد تومان اعتبار به جاده بجنورد-گلستان نیز ابلاغ شد و بنابراین میزان اعتبارات استان در سال جاری از ۵۷۰ میلیارد تومان به ۷۷۰ میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

کد خبر:5268   تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، 30 شهریور سال 1396 ساعت 23:36:0