تئاترنت

معیشت مردم و اشتغال جوانان اولویت‌ دولت دوازدهم

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین (اسفراین نیوز) به نقل از فارس حجت‌الاسلام محمد رسول رضی  در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین که با حضور نمازگزاران در میعادگاه عاشقان الله مسجد اعظم امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمدتقی (ع) جوادالائمه  را تسلیت گفت و اظهار داشت : کرم و بخشش حضرت امام جواد بهترین الگو برای مؤمنان است تا بتوانند در مسیر روشن حق و سعادت قرار بگیرند .
وی در ادامه به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه (س) اشاره کرد و افزود: این ازدواج الگویی از اصل ساده ‌زیستی است که می‌تواند این پیام را برای جوانان ما داشته باشد که این بزرگان چه ملاک‌های برای انتخاب همسر داشتند .
خطیب جمعه موقت اسفراین افزود : الگو گیری از رفتار وزندگی ائمه معصوم (ع) در زندگی می‌تواند شرایط اجتماعی خانواده‌ها را بهبود بخشد .
حجت‌الاسلام رضی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت ۳۰ مرداد روز جهانی مسجد گفت: متولیان مساجد سربازان جبهه فرهنگ هستند و باید تلاش کنند که شاهد حضور بیش‌ازپیش همه گروه‌ها به‌ویژه جوانان و مسئولان در مساجد باشیم .
امام‌جمعه موقت اسفراین مساجد را پایگاه فرهنگی در جامعه بیان کرد و افزود : اگر می‌خواهیم فرهنگ دینی در جامعه گسترش پیدا کند باید مساجد را خالی نگذاریم .
وی در پایان با اشاره به آغاز بکار دولت دوازدهم گفت : از دولت می‌خواهیم در ابتدای آغاز بکار دولت مأموریت‌های را که اولویت‌دار هستند ازجمله معیشت مردم و اشتغال جوانان را در دستور کار خود قرار دهند .

حجت‌الاسلام رضی پرداختن به معیشت مردم ، اشتغال جوانان ، تامل گسترده با جهان با در نظر گرفتن خط قرمزهای نظام ، ایستادگی در مقابل زورگویان و زیاده خواهان را از ماموریت های اولویت‌دار دولت دوازدهم دانست و گفت : تامین نیازهای اساسی مردم ، حفظ ارزش‌های اسلامی و ایجاد تعامل با دیگر کشورها ، از وظایف دولت هاست .

کد خبر:5267   تاریخ انتشار: جـمـعــه ، 27 مرداد سال 1396 ساعت 22:9:0