تئاترنت

شهرک صنعتی اسفراین بهترین محل برای توسعه صنایع پایین دستی فولاد

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین ( اسفراین نیوز) به نقل از ایران اکونومیست ؛ سیاوش وحدتی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی اسفراین به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهرستان اسفراین قطب فولاد استان به شمار می آید و توسعه این صنعت می تواند در اقتصاد اسفراین و استان تاثیرگذار باشد از این رو رویکرد ما این است که مزایای شهرک های صنعتی این شهر برای استقرار صنایع پایین دستی صنایع فلزی بیشتر معرفی شود.
وی افزود: با توجه به مزیت هایی که در شهرک صنعتی اسفراین وجود داد، این شهرک بهترین محل برای سرمایه گذاری و استقرار صنایع فلزی و صنایع وابسته به فولاد به شمار می رود.
وی تصریح کرد: فاصله بسیار اندک شهرک صنعتی اسفراین با واحد فولادگستر اسفراین و فراهم بودن زیرساخت های مختلف، زمینه را برای استقرار صنایع مزبور فراهم کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی خراسان شمالی با بیان اینکه اکنون تنها 17 هکتار از شهرک صنعتی اسفراین به متقاضیان سرمایه گذاری واگذار شده است گفت: شهرک صنعتی اسفراین با 98 هکتار این قابلیت را دارد که در حمایت از صنعت فولادی و فلزی، به سرمایه گذاران این صنعت خدمات ارائه دهد.
وحدتی در بخش دیگر سخنان خود درباره پیگیری های انجام شده برای توسعه خدمات به سرمایه گذاران در شهرک صنعتی اسفراین گفت: یکی از گلایه های صاحبان واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی اسفراین، مشکلات مخابراتی در برخی از واحدهای مستقر در این شهرک بود که این مشکل با نصب تجهیزات لازم تا 2 هفته دیگر مرتفع می شود.
وی تصریح کرد: مشکل اینترنتی در شهرک صنعتی اسفراین نیز تا پایان تابستان امسال حل می شود.
وی درباره گلایه ها از پایین بودن ایمنی راه دسترسی به شهرک صنعتی اسفراین گفت: اجرای این طرح راهسازی از وظایف اداره کل راه و شهرسازی است اما در صورت تامین و تخصیص اعتبار، این شرکت آمادگی دارد تا این مسیر را اجرایی کند و ایمنی تردد در این محور ارتقا یابد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود درباره تاثیرگذاری صنایع خرد و کوچک در رونق اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: رونق واحدهای کوچک و خرد تاثیر بسیار کلیدی در رونق اشتغال و حل مشکل بیکاری خواهد داشت.
وی تاکید کرد: نقش واحدهای کوچک تولیدی در توسعه اقتصادی، نقش کلیدی است و می توان با حمایت هایی که از صنایع کوچک انجام می شود، رسیدن به توسعه اقتصادی را سرعت بخشید.
وی گفت: صنایع و واحدهای تولیدی کوچک با هزینه های کمتری شکل می گیرند و این صنایع در ایجاد اشتغال پایدار و حل مشکل بیکاری موفق تر هستند.

بر اساس این گزارش 24 واحد تولیدی صنعتی در شهرک صنعتی اسفراین مستقر است که این واحدهای تولیدی برای 411 نفر اشتغال زایی کرده اند.

کد خبر:5265   تاریخ انتشار: جـمـعــه ، 27 مرداد سال 1396 ساعت 22:9:0