تئاترنت

با بهره برداری از طرح تکمیلی مجتمع صنعتی اسفراین 100هزار تن به ظرفیت تولید کشور اضافه می شود

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین (اسفراین نیوز) ، منصور معظمی پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی دولتی و خصوصی اسفراین در گفت و گو با خبرنگاران با  توجه آماده شدن طرح تکمیلی مجتمع صنعتی اسفراین برای بهره برداری در سال جاری گفت  : با بهره برداری از این طرح 100هزار تن به ظرفیت تولید کشور اضافه می شود.
وی گفت: شرکت لوله گستر اسفراین طرحی با نام تولید لوله های CRA دارد که سازمان گسترش ونوسازی صنایع آن را تامین اعتبار کرده است و هم اکنون منتظر پی گیری مسئولان مربوطه برای آغاز عملیات اجرایی آن هستیم.
معظمی با اشاره به مشکل طلب شرکت لوله گستراز شرکت نفت گفت: این شرکت 160میلیارد تومان از شرکت ملی نفت طلب دارد که انتظار می رود شرکت نفت به پرداخت تعهدات خود هر چه زودتر عمل کند.
معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت درباره اقدامات انجام شده برای حمایت از تولیدات داخلی و خرید از داخل در صنایع همچون تولید لوله های بدون درز شرکت لوله گستر اسفراین گفت: ابلاغ ممنوعیت واردات لوله های که در داخل تولید می شود از سوی وزارت صنایع و معادن انجام شده است.
وی افزود: معتقدیم وقتی توان تولید در داخل است بی انصافی است که از بیرون واردات داشته باشیم.
گفتنی است ، رئیس و اعضای کمیسیون حمایت از تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی و شماری از معاونان وزارت صنعت، رئیس سازمان گسترش و نوسازی ایران از مجتمع صنعتی اسفراین، شرکت لوله گسترو سه واحد صنعتی کیمای صبا، آذین فورج و تراش قطعه دقیق در این شهرستان بازدید و مشکلات را بررسی کردند.

 

کد خبر:5263   تاریخ انتشار: شــنـبـه ، 31 تیر سال 1396 ساعت 16:28:0