تئاترنت

برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شوراهای بجنورد ،اسفراین و شیروان

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین (اسفراین نیوز) به نقل از مهر، محمدتقی ایرانی اظهار کرد: دولت تلاش دارد انتخابات در تمام شهرستان‌ها به‌صورت تمام الکترونیکی برگزار شود اما تاکنون انتخابات الکترونیکی شوراهای شهر در بجنورد و شیروان و اسفراین تأییدشده است.
وی افزود: آموزش‌های لازم برای رأی‌گیری الکترونیکی از طریق صداوسیما و رسانه‌ها در موعد مقرر انجام می‌شود.
پنج هزار و ۴۸۹ داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در خراسان شمالی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد پنج هزار و ۲۳۱ داوطلب از سوی هیات اجرای تأیید صلاحیت شده و ۱۷۶ داوطلب رد صلاحیت شده‌اند و از ۲۵ فروردین تا ۳۱ مهلت بررسی صلاحیت توسط هیئت‌های نظارت انجام خواهد شد و اول اردیبهشت هیات نظارت نظر خود را به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها اعلام خواهد کرد.
داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا خراسان شمالی برای تصدی دو هزار و ۴۴۵ کرسی شوراهای شهر و روستا در استان باهم رقابت خواهند کرد که از این تعداد ۱۱۸ کرسی برای شورای شهر و ۲ هزار و ۳۲۷ کرسی شورای روستاها است.
تعداد کل صندوق‌های اخذ رأی پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا را در خراسان شمالی ۱۰۶۸ صندوق است که ۳۰۳ صندوق شهری، ۷۵۱ صندوق روستایی و ۱۵ صندوق نیز عشایری است که در صورت تجدیدنظر هیئت‌های اجرایی تعداد این صندوق‌ها تغییر خواهد کرد.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هم‌زمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

کد خبر:5251   تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، 31 فروردین سال 1396 ساعت 11:30:0