تئاترنت

تجمع دانشجویان دانشگاه اسفراین در اعتراض به واردات لوله های مشابه داخلی از چین

img

به گزارش پایگاه خبر اسفراین (اسفراین نیوز) ، تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته هایی از بیانات اخیر رهبر انقلاب درباره تولید داخلی به این اقدام وزارت نفت معترض بودند. 
شرکت لوله گستر اسفراین یکی از شرکتهای تابع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است که در زمینه تولید لوله های بدون درز مخصوص چاههای نفت و گاز از سایز 4تا 16 اینچ فعالیت می کند که به لحاظ تولید این شرکت در سطح خاور میانه استراتژیک ومنحصر به فرد است.
این شرکت در همجواری مجتمع صنعتی فولاد اسفراین به عنوان تولید کننده مواد اولیه (شمش) قرار گرفته که فلسفه ایجاد این دو مجتمع در کنار یکدیگر تامین مواد اولیه شرکت لوله گستر با تولید بیش از100 هزار تن در سال بدون هزینه حمل و نقل بوده است.
این شرکت از سالهای 1377 شروع به نصب و استقرار ماشین آلات کرده ودر سال 1384 راه اندازی و شروع به تولید کرد واز آن زمان به بعد دچار مشکلات زیادی در امر تولید و اخذ قراداد با شرکتهای نفتی شد.
شرکت لوله گستر اسفراین با ظرفیت تولید 60 تا 80 هزار تنی لوله ی بدون درز با کیفیت API-5CT در سال، اکنون با کمتر از 20 درصد ظرفیت تولید خود در حال فعالیت است.
چندی پیش هادی قوامی نماینده شهرستان اسفراین و 45 نماینده دهمین دوره مجلس شوراس اسلامی نیز طی نامه ای به وزیر_نفت در خصوص واردات لوله بدون درز با توجه به وجود کارخانه لوله_گستر تذکر دادند.

کد خبر:5249   تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، 31 فروردین سال 1396 ساعت 11:30:0