تئاترنت

رشد 23 درصدی کشف سرقت در شهرستان اسفراین

img

 

به گزارش اسفراین نیوز به نقل از فارس جاوید مهری صبح امروز به خبرنگاران گفت: کشفیات سرقت توسط ماموران نیروی انتظامی شهرستان اسفراین امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد داشته است.

وی افزود: از ابتدای امسال کشفیات انواع مواد مخدر مانند تریاک، شیشه و دیگر مواد مخدر به میزان 47 درصد افزایش داشته است که نشان از دقت عمل زیاد ماموران نیروی انتظامی این شهرستان با قاچاق مواد مخدر است.

مهری در ادامه در خصوص تصادف‌های حوزه درون‌شهری نیز گفت: در چهار ماه نخست امسال تصادف‌های فوتی 33 درصد و مصدومین 22 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش‌یافته است.

به گفته وی با توجه به اعمال قانون توسط پلیس در مسیر جاده‌های اصلی و فرعی شهرستان تصادف‌های فوتی برون‌شهری نیز در این مدت نسبت به همین مدت در سال گذشته 25 درصد کاهش‌یافته است.

فرمانده انتظامی اسفراین هم‌چنین از توقیف 181 دستگاه خودرو مزاحم نوامیس و آلودگی صوتی در چهار ماه ابتدایی امسال خبر داد و افزود: در این مدت یک هزار موتورسیکلت متخلف نیز توقیف و به پارکینگ منتقل گردیده که به‌منظور کنترل ترافیک، کاهش تصادفات و رعایت مقررات رانندگی یکی از شرایط ترخیص موتورسواران متخلف الزام رانندگان به اخذ گواهینامه را پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی در پایان با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران با رسالتی که بر عهده‌ دارند با روشنگرهای خود می‌توانند در تنویر افکار عمومی و هدایت افکار عمومی جامعه نقش مهمی ایفا نمایند و راه پیشرفت و ترقی جامعه را هموار کنند.

مهری افزود: حضور به‌موقع خبرنگاران در رویدادها و منعکس کردن اخبار و واقعیت‌ها باعث ارتقای امنیت روانی در جامعه می‌شود.

فرمانده انتظامی اسفراین با ارج نهادن به زحمات خبرنگاران تصریح کرد: فعالان این عرصه نخش مهمی در آگاهی‌بخشی به جامعه دارند.

در پایان این نشست خبری فرمانده  انتظامی شهرستان اسفراین به‌پاس قدردانی از تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی به‌رسم یادبود لوح تقدیر و هدایای به خبرنگاران و رسانه‌های این شهرستان اهدا کرد.

 

کد خبر:5116   تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، 18 مرداد سال 1395 ساعت 19:4:0