تئاترنت

افت بیش از 80 درصدی بازدید کنندگان از دومین بنای خشتی ایران

img

برودت هوا یا ضعف بر اساس گزارش مدیر پایگاه شهر تاریخی بلقیس اسفراین ، در نخستین روزهای نوروزی حدود 2000 نفر از این شهر تاریخی بازدید کردند. نجفی علت کاهش تعداد بازدید کنندگان طی این چند روز نسبت به مدت مشابه سال گذشته را کاهش دما و برودت هوا اعلام
کرده است .
هرچند کاهش دما وبرودت هوا می تواند عامل موثری در کاهش بازدیدکنندگان باشد اما افت بیش از 80 درصدی بازدید کنندگان از دومین بنای خشتی ایران را نباید صرفا در برودت هوا خلاصه کرد .
به نظر می رسد ، عدم وجود زیر ساخت های مناسب گردشگری در شهرستان ، فقدان جاده مناسب و حداقل آسفالت مسیر دسترسی به شهر بلقیس - که جزو بدهی ترین خدمات مورد نیاز بازدید کنندگان به شمار می رود – فقدان راهنما و کارشناسان متخصص برای ارائه توضیحات مورد نیاز بازدید کنندگان، عدم استقرار مراکز خدماتی و بهداشتی مورد نیاز آنان و...را نیز باید به فهرست دلایل افت بازدیدکنندگان افزود.
آرامگاه شیخ آذری که در مجموعه شهر تاریخی بلقیس قرار دارد نیز از مشکلات مشابه رنج می برد که امید است مسئولان زیربط با عزم و اراده و مدیریت جهادی ، تلاش و اهتمام بیشتری برای رفع مشکلات و ایجاد ظرفیت های مناسب بعمل آورند.
بدون تردید ، توجه و ارتقای زیر ساخت ها ، ارئه خدمات مناسب و نظامند ، تبلیغ و معرفی این آثار گرانبها و تاریخی در ارتقای فرهنگ ، توسعه اقتصادی و صنعت گردشگری اسفراین تاثیر فراوانی خواهد گذاشت و موجب رونق کسب و کار مردم در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان سال فرهنگ و اقتصاد نام گذاری شده خواهد شد.

کد خبر:4330   تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، 7 فروردین سال 1393 ساعت 4:44:0