تئاترنت

نخستین کتابخانه شبانه‌روزی خراسان شمالی آماده راه‌اندازی شد

img

نخستین کتابخانه شبانه‌روزی خراسان شمالی آماده راه‌اندازی شد

اسفراین نیوز: علی رحیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی این کتابخانه تأمین شده است.

وی با اشاره به اینکه این کتابخانه به زودی با حضور مسئولان استان راه‌اندازی خواهد شد، افزود: با راه‌اندازی این کتابخانه‌، یکی از خواسته‌های مهم فرهنگ دوستان این استان تأمین خواهد شد.

رحیمی با تاکید بر اینکه در صورت کمک شهرداری‌های خراسان شمالی بخش کتاب‌خوانی در این استان توسعه خواهد یافت، گفت: شهرداری‌ها با پرداخت به موقع سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها از درآمدهای شهرداری‌ها در این حرکت مهم سهیم باشند.

وی تاکید کرد: تصویب قانون اختصاص نیم درصد از درآمدهای شهرداری‌ها به انجمن کتابخانه‌های عمومی در شهرها از جمله مواردی است که قانون در حمایت از این نهاد تصویب کرده و شهرداران طبق قانون مکلف به پرداخت آن هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی اظهار داشت: قطعاً به واسطه پرداخت سهم نیم درصدی درآمد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی، شاهد رونق این مراکز و ایجاد انگیزه بیشتر در کتابداران در انجام امور آن‌ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین مشکلات کتابخانه‌های عمومی در خراسان شمالی با توجه به خود گردان بودن کتابخانه‌ها بحث مالی است که پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از سوی شهرداری‌ها، بخش زیادی از مشکلات موجود را رفع خواهد کرد.

کد خبر:2637   تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، 4 اردیبهشت سال 1391 ساعت 1:22:1